Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Starostowie na kwarantannie

O ile wiosenny atak koronawirusa obszedł się z miastem i powiatem stosunkowo łagodnie, o tyle obecna sytuacja jest coraz bardziej niepokojąca. Patogen na dobre zagościł nie tylko w domach prywatnych, ale także w zakładach pracy i urzędach.

Pozytywny wynik testu uzyskali obaj starostowie powiatu łęczyckiego.

– Nie miałem typowych objawów – słyszymy od starosty Janusza Mielczarka – ale ponieważ nieco wcześniej okazało się, że wicestarosta Wojciech Zdziarski ma pozytywny wynik testu na Covid, postanowiłem z poczucia obowiązku sprawdzić swój stan zdrowia. 16 listopada okazało się, że wynik testu jest pozytywny, dlatego zgodnie z obowiązującymi przepisami udałem się na 10 – dniową izolację, która potrwa do 26 listopada br. Mam nadzieję, że po odbyciu obowiązku odosobnienia w warunkach domowych będę mógł wrócić do swoich obowiązków.

Starosta będzie przebywał na kwarantannie do 26 listopada

Według sprawozdania urzędu wojewódzkiego z dnia 16.11.2020 r. potwierdzono w Łęczycy 20 pozytywnych wyników testów, przy ogólnej liczbie chorych 479. Niestety, liczba zakażonych ciągle wzrasta, bo już 18.11.2020 odnotowano 507 zakażonych.

Wicestarosta ma pozytywny wynik testu na Covid