Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Starostowie na kwarantannie

O ile wiosenny atak koronawirusa obszedł się z miastem i powiatem stosunkowo łagodnie, o tyle obecna sytuacja jest coraz bardziej niepokojąca. Patogen na dobre zagościł nie tylko w domach prywatnych, ale także w zakładach pracy i urzędach.

Pozytywny wynik testu uzyskali obaj starostowie powiatu łęczyckiego.

– Nie miałem typowych objawów – słyszymy od starosty Janusza Mielczarka – ale ponieważ nieco wcześniej okazało się, że wicestarosta Wojciech Zdziarski ma pozytywny wynik testu na Covid, postanowiłem z poczucia obowiązku sprawdzić swój stan zdrowia. 16 listopada okazało się, że wynik testu jest pozytywny, dlatego zgodnie z obowiązującymi przepisami udałem się na 10 – dniową izolację, która potrwa do 26 listopada br. Mam nadzieję, że po odbyciu obowiązku odosobnienia w warunkach domowych będę mógł wrócić do swoich obowiązków.

Starosta będzie przebywał na kwarantannie do 26 listopada

Według sprawozdania urzędu wojewódzkiego z dnia 16.11.2020 r. potwierdzono w Łęczycy 20 pozytywnych wyników testów, przy ogólnej liczbie chorych 479. Niestety, liczba zakażonych ciągle wzrasta, bo już 18.11.2020 odnotowano 507 zakażonych.

Wicestarosta ma pozytywny wynik testu na Covid

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.