Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Poddębice Powiat poddębicki Warto przeczytać

Stara lampa wciąż stoi. Czy zastąpi ją nowa?

Mieszkańcy pytają, czy stojąca pośrodku remontowanego ronda w Pradze, wiekowa lampa pozostanie na swoim miejscu.

– Przyglądam się z zaciekawieniem pracom modernizacyjnym. Wszystko jest nowe i roboty dobiegają końca, a stara lampa wciąż stoi na swoim miejscu. Jeśli miałaby zostać, to coś jest nie tak. A jeśli będzie wymieniona, czy wówczas robotnicy nie zniszczą wyremontowanego już ronda? Dlaczego ta lampa nie została wcześniej zastąpiona nową – pyta poddębiczanin.

Urząd odpowiada.

„Lampę pozostawiono tymczasowo do momentu uruchomienia oświetlenia docelowego. Obecnie zapewnia ona doświetlenie terenu budowy. Podkreślić należy, że budowa rond w Pradze to skomplikowana inwestycja. W trakcie jej trwania gmina Poddębice, prowadząca modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej na odcinku Praga-Borysew-Bałdrzychów, wykonała sieć pod powstającymi rondami wartą pół miliona złotych. Dodatkowo przy okazji realizacji zadania „rondowego”, poddębicki samorząd sfinansował zakup oraz montaż czterech lamp w kierunku miasta”.

Jak zapewnia inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zakończenie prac planowane jest w połowie czerwca br.

rondo poddębice