Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Świnice Warckie

Spotkanie z europosłem

wojciechowskiNa specjalne zaproszenie do Świnic Warckich przyjechał znany polityk, europoseł Janusz Wojciechowski. Rozmawiał o ważnych sprawach dla polskiego rolnictwa i problemie rosyjskiego embargo.
Spotkanie w sali OSP w Świnicach Warckich przyciągnęło sporą liczbę osób zainteresowanych rozmową z posłem do Parlamentu Europejskiego. Zebrani mogli zadawać pytania i osobiście porozmawiać z Januszem Wojciechowskim.
– Dla wielu uczestników było to naprawdę niezwykłe przeżycie, tak jak dla mnie. Janusz Wojciechowski jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie polskiej polityki – usłyszeliśmy od Sylwii Prażnowskiej, jednej z organizatorek spotkania. – Wspólnie z Agnieszką Olczyk zaprosiłyśmy posła Wojciechowskiego do Świnic Warckich. Cieszymy się, że od razu przyjął nasze zaproszenie.
Oficjalna część spotkania trwała około półtorej godziny, przybyło na nie ponad 120 osób. To dowód na to, że mieszkańcy interesują się i chcą słuchać o ważnych dla rolnictwa tematach. Janusz Wojciechowski skorzystał z okazji i podziękował, za duże poparcie jego osoby w tegorocznych wyborach do Europarlamentu, które wyniosło ponad 62%.
(MR)