Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Ozorków Powiat zgierski Warto przeczytać

Spisobus w Ozorkowie

16 lipca w Ozorkowie część mieszkańców skorzystała z możliwości spisu w ramach Narodowego Spisu Ludności w specjalnym spisobusie GUS, którego pracownicy czekali na ozorkowian na parkingu przy hali sportowej.

Przypominamy: do 30 września 2021 roku Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Udział w spisie jest obowiązkowy i objęci nim są:

  • mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,
  • stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Aby go dokonać, należy wejść na stronę GUS spis.gov.pl i wypełnić formularz spisowy. Jeżeli nie będzie można zrobić tego we własnym zakresie, Urząd Miejski w Ozorkowie przygotował miejsce, gdzie będzie można dokonać samospisu. Szczegóły pod nr tel. 42 710 31 40.

Zachęcamy młodsze osoby (wnuki, dzieci, sąsiedzi) do pomocy w samospisie osobom starszym, które nie potrafią lub nie mogą skorzystać z aplikacji spisowej.

Jeżeli samospis internetowy będzie niemożliwy, należy spisać się przez telefon, dzwoniąc na infolinię: 22 279 99 99.

Jeżeli nie spiszą się Państwo przez internet ani telefon, skontaktuje się z Państwem rachmistrz bezpośrednio lub telefonicznie, aby przeprowadzić spis. Tożsamość Rachmistrza można potwierdzić w Urzędzie Miejskim w Ozorkowie pod nr tel. 42 710 31 40 podając imię, nazwisko i nr identyfikatora rachmistrza.

Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021 – nie można odmówić rachmistrzowi przekazania danych.

Proszę pamiętać, że udział w spisie jest obowiązkowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.