Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Śmieci ze Zgierza podrzucone w Łęczycy

Od połowy sierpnia pod pergolę przy ulicy Zachodniej regularnie podrzucane są worki wypełnione po brzegi makulaturą. W ubiegłym tygodniu śmieci ponownie trafiły pod łęczycki śmietnik. Straż miejska sprawdziła, że papiery najprawdopodobniej pochodzą ze zgierskiego sklepu.

Pracownicy Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” na bieżąco sprzątają miasto, ale czasem tej pracy nie widać, bo mieszkańcy nie szanują porządku. Przykłady sytuacji związanych z wyrzucaniem śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych można mnożyć. Tym razem w Łęczycy znalazły się śmieci ze Zgierza. Takiej sprawy jeszcze nie było.

Jak informuje magistrat w Łęczycy, straż miejska podjęła działania zmierzające do ustalenia sprawców. Istnieje wiele przesłanek stojących za tym, że worki z makulaturą zostały podrzucone przez osoby spoza terenu miasta Łęczyca. Tomasz Olczyk, komendant straży miejskiej skontaktował się m.in. z komendą straży miejskiej w Zgierzu.

– Pierwszy raz zauważyliśmy podrzucone worki 18 sierpnia. Było mnóstwo paragonów z jednego ze sklepów spożywczych w Zgierzu oraz inne dokumenty wskazujące na źródło pochodzenia papierów. Rozmawiałem już z komendantem tamtejszej straży miejskiej, wysłałem też w tej sprawie pismo – mówi T. Olczyk.

Warto, aby mieszkańcy w podobnych sytuacjach zachowali czujność. Dzięki obywatelskiej postawie istnieje większe prawdopodobieństwo na uchwycenie sprawców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.