Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Powiat łęczycki Temat główny

Służby zdziesiątkowane

Trzech policjantów i aż dwudziestu strażaków z powiatu łęczyckiego zostało objętych kwarantanną. Brali udział w działaniach przy wypadku na drodze krajowej 91 sprzed tygodnia w gminie Daszyna. W tym samym zdarzeniu osobie poszkodowanej pomocy udzielał m.in. ratownik medyczny u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Gdy okazało się, że ratownik z pogotowia ma koronawirusa, państwowy inspektor sanitarny w Łęczycy zwrócił się do komendantów policji i straży pożarnej o podanie danych funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu wypadku i mieli kontakt z chorym ratownikiem.

– Inspektor sanitarny zdecydował o objęciu kwarantanną łącznie 20 strażaków. W działaniach ratowniczych przy tym wypadku udział brali strażacy z JRG oraz z OSP – informuje Grzegorz Sobiński z KP PSP w Łęczycy.

Na miejscu pracowali dokładnie strażacy z 3 zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Łęczycy oraz po 1 zastępie OSP (Daszyna i Topola Królewska).

Policjanci także prowadzili czynności przy wypadku w Walewie. Jak Informuje asp. Mariusz Kowalski, powiatowy inspektor sanitarny zdecydował o objęciu kwarantanną trzech funkcjonariuszy policji.

Mundurowi, w tym także zakażony koronawirusem ratownik medyczny, w czasie pracy przy wypadku z 9 kwietnia zabezpieczeni byli w środki ochrony osobistej. Niedługo znane będą wyniki testów na koronawirusa.

Jak informuje sanepid, na dzień 16 kwietnia (raport na godzinę 13.00) w powiecie łęczyckim liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym wynosi 9, liczba osób poddanych kwarantannie to 129. Wzrosła też liczba osób z potwierdzonym zakażeniem – obecnie z powiatu łęczyckiego jest dwóch chorych na COViD -19. Do chwili obecnej potwierdzono łącznie 3 przypadki zakażeń.