Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Warto przeczytać Województwo

Skandal w WORD! Założył maseczkę i poszedł zdawać na prawko za kolegę…

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Sieradzu doszło do skandalu. 21-latek wykorzystując maseczkę i częściowo zakrytą twarz zamierzał oszukać egzaminatora, a następnie zdać egzamin na prawo jazdy za swojego kolegę.

Próba zdobycia dokumentu podstępem została udaremniona, a konsekwencje prawne czekają teraz obu młodych mężczyzn.

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o próbie przystąpienie do egzaminu przez osobę posługująca się cudzym dowodem osobistym. Skierowani na miejsce policjanci zastali tam dwóch mężczyzn w wieku 21 lat, z których jeden to łodzianin a drugi zamieszkuje w powiecie poddębickim.

Ustalono, że mieszkaniec Łodzi miał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Poprosił swojego kolegę, aby podwiózł go do sieradzkiego WORD, ale tuż przed egzaminem zwątpił w swoje umiejętności. Wówczas poprosił znajomego, który od dwóch lat ma uprawnienia, aby zamiast niego przystąpił do egzaminu. Mężczyźni byli pewni, że kiedy zasłonią twarz maseczką, z pewnością ich podstęp się uda. Oszustwo podczas weryfikacji danych zdemaskował jednak egzaminator. 21-letni łodzianin, który w podstępny sposób chciał zdobyć prawo jazdy, naraził na odpowiedzialność karną siebie i swojego kolegę. Obu mężczyznom przedstawiono bowiem zarzut wyłudzenia poświadczenia nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego. 21-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego odpowie również za posłużenie się dokumentem innej osoby. Grozi im kara do 3 lat więzienia. Mężczyźni tłumaczyli, że nie mieli świadomości dokonywania przestępstwa.