Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Sport

Selekcjoner Jerzy Brzęczek zwolniony!

jerzy brzęczek zwolniony

Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski. – Sorry, najważniejsza jest polska piłka – napisał na Twitterze Zbigniew Boniek.

Prezes PZPN decyzję o zwolnieniu Brzęczka podjął jednoosobowo. Wcześniej nic nie wskazywało na taki rozwój wypadków. W szoku byli dziennikarze, kadrowicze i rzecz jasna były już selekcjoner.

Zmiana trenera kadry przypadła w dość niefortunnym momencie. Już w marcu reprezentacja rozpocznie walkę o wyjazd na mistrzostwa świata. Z kolei w czerwcu zagra w mistrzostwach Europy. Nowy trener będzie musiał swoje pomysły wdrażać z marszu.

Boniek nie ukrywa, że zwolnienie 49-latka, którego sam wymyślił do roli selekcjonera, było dla niego bolesne. Decyzję wytłumaczył dobrem polskiego futbolu.

  • Ciężki dzień… Zwalnianie porządnych ludzi nie jest żadną przyjemnością… Powodzenia Trenerze. Czasami trzeba podejmować trudne decyzje, sorry, najważniejsza jest polska piłka – napisał Boniek.

Prezes PZPN o powodach zwolnienia Brzęczka ma powiedzieć podczas czwartkowej konferencji prasowej. Nie należy się spodziewać, że padnie wtedy nazwisko nowego selekcjonera.