Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat poddębicki Uniejów

Sauna przy Targowej

lud

Nie mają szczęścia do prac modernizacyjnych lokatorzy jednego z bloków przy ul. Targowej. Choć od termomodernizacji ich budynku minęło już kilka lat, to wciąż mieszkańcy muszą się zmagać z konsekwencjami mało fachowej roboty budowlańców.
– W mieszkaniu jest niczym w saunie – mówi załamany Kazimierz Przeor. – Wszystko dlatego, że podczas remontu bloku ścięte zostały kominy wentylacyjne. Teraz, żebyśmy mieli czym oddychać, uchylamy okna. Niestety, to nie jest do końca dobre rozwiązanie. Robi się przeciąg. Często chorujemy.
Słowa męża potwierdza pani Grażyna.
– Przecież tak dalej się nie da. Firma budowlana z Sieradza, która wykonywała prace modernizacyjne bloku, ewidentnie nie wywiązała się z zadania – twierdzi G. Przeor. – Nie mamy pretensji do burmistrza, bo z pewnością nie wiedział jakie tutaj dzieją się „cuda”. To kierownik budowy powinien nadzorować robotę. Już na etapie projektu doszło do błędów. Kto likwiduje w kominach wentylację, aby ludzie mieli w mieszkaniach duchotę. To był absurd. Tylko, że my wciąż cierpimy z tego powodu.
Lokatorzy z którymi rozmawialiśmy wskazują na wiele niedoróbek i błędów robotników.
– Zrujnowali mi łazienkę – mówi Aniela Gąsiorowicz. – Do tej pory mam skute sufity i pozostawione dziury. Liczę na pomoc, bo sama sobie z tym wszystkim nie poradzę.
O problemach lokatorów wie burmistrz Józef Kaczmarek.
– Na pewno nie pozostawię mieszkańców samych z tymi kłopotami. Komunalka ma już przygotowane rozwiązanie. Zostaną założone na dachach kominki wentylacyjne i dzięki temu w mieszkaniach zrobi się przewiew. Ponadto uczulę prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „Termy Uniejów”, aby zwrócił uwagę na lokatorskie skargi. Błędy po niefortunnych naprawach, powinny zostać usunięte jeszcze przed planowanym powstaniem wspólnoty mieszkaniowej – usłyszeliśmy od burmistrza Uniejowa.
tekst i fot. (stop)