Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat poddębicki Uniejów

Rząd przyznał środki na budowę przedszkola w Uniejowie

Rząd właśnie rozstrzygnął wnioski w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin i powiatów na inwestycje bliskie mieszkańcom.

Premier Morawiecki podpisał uchwałę o przyznaniu kolejnego zastrzyku z budżetu państwa w wysokości 2,5 mln zł na budowę przedszkola integracyjnego. To inwestycja, na którą czeka z utęsknieniem społeczność: wychowawcy, rodzice, personel.

Obiekt przeznaczony będzie docelowo dla 200 dzieci. Będzie w nim realizowany program wychowawczy obejmujący również dzieci z deficytem rozwojowym. Wszystkie pomieszczenia przystosowane będą dla dzieci niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. W koncepcji architektonicznej czytamy, że „z uwagi na integracyjny charakter obiektu, oprócz dodatkowo zaprojektowanych sal zajęć, przyjęto zwiększone normatywy powierzchniowe pomieszczeń oraz podwyższony standard wykończenia i wyposażenia dążąc do stworzenia dla dzieci optymalnych warunków rozwoju”.

Oprócz sal typowo dydaktycznych znajdą się w nim sale specjalistyczne takie jak: sala polisensoryczna (dostarczająca wrażeń dotykowych, słuchowych i wzrokowych), sale twórczości dziecięcej, sale doświadczania świata, sale zabaw, sala komputerowa i sala sportowa. Przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych będą wspomagać rozwój dzieci poprzez naukę i zabawę. Odpowiednio dobrane elementy stanowiące wyposażenie będą stymulować różnego rodzaju aktywności, rozwój poznawczy, albo po prostu pozwolą uatrakcyjnić i urozmaicić pobyt dzieci w przedszkolu. Ponadto na terenie obiektu znajdzie się gabinet logopedy z myślą o dzieciach, które potrzebują tego typu konsultacji i ćwiczeń.

Projekt pn. „Budowa przedszkola integracyjnego w Uniejowie” otrzymał już dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie 7 mln zł.
Pełny koszt inwestycji szacowany jest na kwotę przekraczającą 10 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.