Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

gliński
Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Rondo połączy S14 z A2 i DK91

Mieszkańcy Zgierza mogą odetchnąć z ulgą, na węźle autostradowym Emila powstanie rondo łączące drogę krajową nr 91 z budowaną droga ekspresowa S14 i autostradą A2 – poinformował wicepremier Piotr Gliński.

Według wcześniejszych rozwiązań, kierowcy jadący z północy, żeby dostać się na zachodnią obwodnicę Łodzi musieliby przejechać przez centrum Zgierza. – Tutaj będzie zrobione rondo i zjazd do DK91, następnie pełne połączenie „koniczynka”, czyli cztery zjazdy z A2. Rozwiążemy problem miejscowej ludności, nie będzie korków, ludzie będą mogli w pełni korzystać z tej obwodnicy – zapowiedział Piotr Gliński.

Wicepremier dodał, że w ostatnim czasie on i minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk spotkali się z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską i rozmawiali na temat budowy węzła Łódź Teofilów. – Wstępnie przyjęta propozycja jest taka, że państwo polskie buduje rondo i rozjazdy, a drogę dojazdową miasto. Dzięki temu rozwiążemy kwestię węzła Teofilów – wyjaśnił Piotr Gliński.

Droga ekspresowa S14 w całości przebiegać będzie przez województwo łódzkie. Docelowo połączy autostradę A2 z drogą ekspresową S8.

Odcinek S14 od węzła Łódź Lublinek do Słowika pod Zgierzem powinna być przejezdna w 2022 roku. Jego budowa przekroczy koszt 1,8 miliarda złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.