Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat poddębicki Temat główny Uniejów Warto przeczytać

Rolnicy protestowali na rondach w Uniejowie!

„Dzisiaj my jutro wy.

Te słowa będą nam towarzyszyć przez najbliższe dni. Politycy „w kampanii” już przeminęli i nie powrócą tak prędko, dopiero teraz pokazują nam swoje prawdziwe ja. Nasz wspólny wróg jest bardzo silny i szczerzy do nas swoje kły. Jedno jest pewne, nie cofnie się przed niczym i będzie dożył do celu po trupach politycznych. Liczą na to, że przez trzy lata zdążymy zapomnieć, ale tak się nie stanie. Jeśli będzie trzeba to wywieziemy ich na taczkach, które od dawna czekają na wiejskiej, żeby je tylko użyć. W jedności siła nie możemy dać się rozbić na poszczególne organizacje dlatego zapraszamy do wspólnego działania. Nie możemy brać udziału w Chocholim tańcu dlatego wszystkie organizacje, jak i osoby indywidualne chętne coś zmienić zapraszamy do wspólnego działania” – informują organizatorzy akcji.

fot. facebook/agrounia

Rolnicy nie chcą „Piątki dla zwierząt”. W ramach ogólnopolskiego protestu rolnicy wyjechali na drogi w województwie łódzkim. Ciągniki jechały bardzo powoli – i w ten sposób skutecznie blokowały ruch. Protestujących rolników można było spotkać w okolicach Poddębic, Sieradza, Skierniewic, Łowicza i Kutna. Rolnicy protestowali też w centrum Piotrkowa Trybunalskiego – przed biurem posłów Prawa i Sprawiedliwości okręgu 10.

Producenci rolni sprzeciwiają się wprowadzeniu ustawy, tzw. „Piątki dla zwierząt”. Zdecydowali, że wyjadą na drogi w całej Polsce i traktorami zablokują ruch na drogach krajowych, jak również w ważnych punktach komunikacyjnych. Według organizatorów, blokad było ok. 150.

Ogólnopolski protest zorganizowała Agrounia, a także rolnicze OPZZ.

protest rolników

Rolników można było też spotkać na rondzie w Uniejowie.

– Protest rozpoczął się o godz. 10 i trwał do południa – poinformowała „Reportera” sierż. Beata Orłowska z biura prasowego policji w Poddębicach. – Obyło się bez incydentów. Rolnicy jeździli ciągnikami od ronda przy wjeździe do Uniejowa od strony Poddębic, do ronda w kierunku miejscowości Człopy i Spycimierza.

Protestujący podkreślali, że sprzeciwiają się nie tylko tzw. „Piątce dla zwierząt”, ale także bardzo niskiej opłacalności hodowli trzody chlewnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.