Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Ozorków Powiat zgierski Temat główny

Rolnicy chcą pracować

Narasta zniecierpliwienie kupców w związku z zamknięciem targowiska miejskiego w Ozorkowie.

– Wielu z nas pozostało bez środków do życia. Sytuacja jest bardzo zła. Przecież w niektórych miastach pozwala się na handel. Można to inaczej zorganizować – mówi jeden z rolników.

Władze Ozorkowa rozpoczęły kilka dni temu rozmowy z Piotrem Piętką, prezesem miejscowej spółdzielni mieszkaniowej.

– Rozmawiamy o możliwościach zorganizowania handlu w innej formie – potwierdza szef SM.

Rolnicy mogą handlować – zapewnia ozorkowski magistrat.
– Stan epidemii w Polsce wymusił wprowadzenie szeregu ograniczeń, przede wszystkim dotyczących unikania zgromadzeń większej liczby osób w jednym miejscu. W związku z tym burmistrz Jacek Socha zdecydował o zamknięciu do odwołania targowiska miejskiego. Na targowisku, w odróżnieniu od sklepów, nie ma możliwości kontroli dopuszczalnej liczby osób i zachowania wymaganej odległości między nimi – tłumaczy Izabela Dobrynin, rzecznik urzędu miasta.
Dowiedzieliśmy się, że do UM, po zamknięciu targowiska, dzwonili rolnicy z pytaniami o możliwość handlu w mieście, mieszkańcy także chcieli mieć możliwość zakupu upraw rolnych.
Aby umożliwić rolnikom sprzedaż, a mieszkańcom zakup produktów rolnych, 31 marca burmistrz zdecydował o wyznaczeniu miejsc, gdzie rolnicy mogliby prowadzić sprzedaż. Punkty te, wyznaczone w porozumieniu ze spółdzielnią mieszkaniową, muszą być oddalone od siebie, sprzedający muszą spełniać wszelkie wymogi sanitarne oraz stosować się do wprowadzonych 31 marca przez rząd obostrzeń w zakresie sprzedaży w związku ze stanem epidemii w kraju.
– Rozproszenie stanowisk handlowych spowoduje, że kupującym łatwiej będzie zachować wymaganą odległość 2 metrów od siebie. Na targowisku miejskim nie byłoby to możliwe – mówi burmistrz Jacek Socha.
Rolnicy, zainteresowani sprzedażą swoich produktów na terenie miasta, proszeni są o kontakt z Urzędem Miejskim w Ozorkowie, telefon: 42 710-32-18 lub e-mail: sekretariat@umozorkow.pl.