Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Radny z Łęczycy przestrzega mieszkańców

Oszuści są bardzo kreatywni i co rusz wymyślają nowe próby wyłudzenia pieniędzy. Zazwyczaj nabierają się na nie osoby starsze i samotne, ale nie tylko. Radny Zenon Koperkiewicz w piśmie, które już trafiło do wielu skrzynek na listy apeluje przede wszystkim do ludzi młodych – zwróćcie uwagę na swoich starszych sąsiadów.

– Osoby starsze i samotne są łatwym celem dla oszustów, bo najłatwiej stają się ofiarami manipulacji. Jakiś czas temu w naszym bloku doszło do oszustwa metodą na wnuczka, wcześniej były inne próby wyłudzeń. Przypominamy osobom starszym, żeby nie ufały nieznajomym, nie otwierały drzwi obcym, nie rozmawiały o finansach przez telefon a już na pewno nikomu nie przekazywały żadnych pieniędzy. W piśmie wskazaliśmy podstawowe zasady, jak nie dać się oszukać. Ale co jest ważne, proszę młodszych lokatorów o zwracanie uwagi na starszych sąsiadów. Jeśli zauważymy, że do drzwi seniora puka jakaś obca osoba, zainteresujmy się, kim jest i w jakim celu przyszła. Gdy na klatce zobaczymy nieznanych ludzi w kapturach, zwróćmy uwagę, do kogo i po co przyszli. To nie jest wścibstwo, ani wtrącanie się w cudze sprawy – mówi Z. Koperkiewicz.

O samotnych seniorach nie należy zapominać w trakcie wciąż trwającej pandemii COVID-19, co także wykorzystują oszuści. Obecnie mamy trzecią falę pandemii i warto też zainteresować się, czy sąsiedzi nie potrzebują pomocy, np. w zrobieniu zakupów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.