Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Łęczyca

Radny Koperkiewicz – jako jedyny – głosował przeciw

Podczas ubiegłotygodniowej sesji rady miejskiej, samorządowcy większością głosów podjęli uchwałę o przystąpieniu Łęczycy do Związku Miast Polskich.

Przed głosowaniem nad uchwałą burmistrz Paweł Kulesza odpowiedział na pytania radnej Agaty Szkop dotyczące przystąpienia do ZMP.

– ZMP jest organizacją, która wypełnia wszystkie nasze oczekiwania. Dzisiaj samorządy, które nie do końca są głaskane po głowie przez panujących w tym kraju muszą tworzyć silną organizację, która da im możliwość wspólnego, korzystnego dla samorządu miejskiego działania. (..) Musimy funkcjonować w stowarzyszeniu, które da nam gwarancję wsparcia w sytuacjach trudnych. Szukamy jednego, silnego partnera, który pozwoli nam uzyskać efekty takie, jakich oczekujemy – mówił burmistrz wyliczając przykłady oferowanego samorządom członkowskim wsparcia przez ZMP. – Członkostwo, jeśli przystąpimy w tym momencie będzie nas kosztowało do końca roku 3125 zł.

Za podjęciem uchwały głosowało 8 radnych, 4 radnych wstrzymało się od głosu, radny Zenon Koperkiewicz jako jedyny głosował przeciwko.

– Zagłosowałem przeciwko, bo uważam, że bez względu na to, jaka partia obecnie rządzi w naszym kraju, nie można przeciwko niej występować. Byt naszych rodzin, miejsca pracy i zdrowie są dla mnie ważniejsze niż układy partyjne – komentuje samorządowiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.