Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Warto przeczytać

Przygotowania do uruchomienia fontanny

Jak zapowiada ozorkowski magistrat, na początku przyszłego miesiąca uruchomiona ma zostać fontanna na pl. Jana Pawła II. Mieszkańcy się cieszą, bo tryskająca woda – usłyszeliśmy – to synonim powrotu do normalności.

– Czekam z utęsknieniem na czasy, gdy wszystko powróci do normalności. Bardzo lubiłam razem z dzieckiem wypoczywać przy fontannie na pl. Jana Pawła II – usłyszeliśmy od pani Anny.

Fontanna to idealne miejsce spotkań w upalny dzień. Charakterystyczny punkt na mapie miasta, romantyczna strefa randek, atrakcja turystyczna dla dzieci. Jednak czy wypoczynek w pobliżu fontanny jest bezpieczny i nie naraża nas na kontakt z koronawirusem?

„Skażenie aerozolu wodnego wytwarzanego przez różne typy fontann w praktyce jest nikłe, biorąc pod uwagę łatwe utrzymanie chroniącej przed tym odległości osób odwiedzających od fontanny (min. 2 m lub więcej w zależności od rozprysku wody), bardzo znaczne rozcieńczenie cząstek wirusa w wodzie fontanny oraz fakt, że wirusy nie ulegają w niej namnażaniu” – czytamy na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.