Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski

Procenty w… szabli

karafka1Wchodząc do niektórych sklepów monopolowych przecieramy oczy ze zdumienia patrząc na oryginalne butelki i inne gadżety w których trzymany jest alkohol. Kiedyś wystarczyło, że jedynie nieco odmienny kształt flaszki z wódką lub winem przyciągał uwagę. Dziś procenty sprzedawane są w o wiele bardziej finezyjnej oprawie.
Są na przykład miniaturowe samochody różnych marek. W środku jest oczywiście alkohol. Dużym powodzeniem – jak usłyszeliśmy od sprzedawców – cieszą się również „monopolowe militaria”.
– W naszych sklepach sieci „Karafka” bardzo dobrze sprzedają się na przykład pistolety w których jest alkohol. Klienci o podobnych gustach kupują też szable wypełnione alkoholem – mówi Agnieszka Szewczyk, właścicielka. – Z oryginalniejszych flakonów warto również wymienić butelkowe pantofelki na alkohol, torebki z alkoholem oraz ceramiczny ogórek. Procenty sprzedawane są także w pojemnikach w różnych kształtach zwierząt. Chyba najbardziej popularny jest słonik – dodaje z uśmiechem pani Agnieszka.
tekst i fot. (stop)