HomeAktualności z regionuPowszechna wiedza przy… automatach

Powszechna wiedza przy… automatach

kwpJak grzyby po deszczu wyrastają w mieście punkty z automatami do gier. Zwykle okna takich pomieszczeń zasłonięte są fototapetami z atrakcyjnymi zdjęciami Las Vegas i napisami 777, hot-zone lub open 24 h. Przy jednej z ulic powstał nawet Klub Wiedzy Powszechnej. W środku nie ma jednak książek. Są maszyny do gier.
“Ustawa hazardowa” mówi jasno o tym, że w Polsce automaty do gier mogą od tego roku znajdować się wyłącznie w kasynach. Prawo jest jednak omijane i na rynku działa szereg salonów. W Ozorkowie takie punkty pojawiają się w różnych częściach miasta. W tej chwili kilka z nich znajduje się w samym centrum Ozorkowa.
Wchodzimy do Klubu Wiedzy Powszechnej. W środku gołe ściany i jedynie trzy maszyny do gier. W jednym z rogów mały stolik. Pytamy o to, czym jest klub i do kogo adresowana jest oferta.
– Ja tu tylko pracuję. Właściciela nie ma – słyszymy od pracownicy. – Ale chodzi o to, że grając na maszynach wyskakują różne pytania, na przykład z zakresu historii. Dlatego jest tu mowa o wiedzy.
Takie wytłumaczenie nam nie wystarcza. Pytamy o to, czy na automatach można wygrać pieniądze.
– Można – słyszymy. – Niedawno jeden z panów zagrał za pięć złotych. Wygrał 40 zł.
W sprawie salonów gier zadzwoniliśmy do Izby Celnej w Łodzi.
– Na rynku nie ma teraz tzw. automatów do gier o niskich wygranych. Koncesje na te urządzenia były tylko do końca ub. roku. Obecnie mówimy tylko o automatach do gier. Wszystkie takie maszyny mogą legalnie działać, ale tylko w kasynach – odpowiada mł. asp. Beata Bińczyk, rzecznik łódzkiej Izby Celnej. – Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, czy wszystkie automaty do gier są nielegalne. Musielibyśmy sprawdzić, czy są to typowe automaty do gier. Jeśli ktoś jest zaniepokojony działalnością punktów z takimi maszynami, może się z nami skontaktować pod bezpłatnym numerem telefonu 800-060-000.
Mieszkańcy są zaniepokojeni. Martwią się łatwą dostępnością do hazardu. Automat do gier puścił z torbami niejednego. Pomimo, że wrzuca się do niego niewielkie nominały, potrafi szybko uzależnić zarówno młodzież, jak i dorosłych. O tym, że ludzie przegrywają na nich fortuny, przez co dramaty przeżywają całe rodziny już od dawna alarmowali terapeuci, którzy walczą z uzależnieniem od hazardu. Niestety, hazardowe eldorado jest na porządku dziennym.
(stop)

Zabrakło pieniędzy
Fabryka nas truje!
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.