Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Poddębice Powiat poddębicki Temat główny Warto przeczytać

Powiat kupił luksusowe auto. Nie wszystkim się to podoba

Zarząd powiatu poddębickiego zakupił nowego vw tiguana. Z redakcją skontaktował się czytelnik, który pyta o zasadność takiej inwestycji.

– Czy władza nie ma innych pilniejszych wydatków – pyta poddębiczanin? – W starostwie jest kilka aut osobowych i busów. Jest auto osobowe użyczone z urzędu pracy. Czy naprawdę za takie pieniądze nie można było np. wybudować chodnika albo zrobić dokumentacji technicznej na remont drogi?

Co na to powiat?

– Zgodnie z jednomyślną decyzją rady powiatu (podczas sesji w grudniu 2020 r.) dotyczącą zabezpieczenia środków w budżecie powiatu w kwocie 120 tysięcy zł na zakup samochodu służbowego informuję, iż za kwotę 113 643 zł brutto został zakupiony pojazd marki vw tiguan. Zakup podyktowany był bardzo złym stanem technicznym dotychczas użytkowanego pojazdu – opla zafiry (rok produkcji 2007), wymagającego licznych remontów i napraw, który w chwili obecnej przeznaczony został do sprzedaży. Nowy pojazd będzie do dyspozycji, w sprawach służbowych, dla wszystkich pracowników starostwa powiatowego w Poddębicach – mówi Łukasz Drewniak, naczelnik wydziału pozyskiwania funduszy zewnętrznych, inwestycji, zamówień publicznych i promocji powiatu.