Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Temat główny

Potwierdza się czarny scenariusz. Ogromny wzrost zakażeń koronawirusem

covid

34 151 nowych zakażeń – najwięcej od początku pandemii – potwierdzono w czwartek. Zmarło 520 kolejnych osób chorych na COVID-19. Ponad 27 tysięcy osób zakażonych koronawirusem jest dziś w szpitalach. Liczba pacjentów leczonych przy pomocy respiratorów wzrosła ostatniej doby o 83. Zobacz mapę zakażeń i sprawdź, ile szczepień wykonano w Polsce. Oto najnowsze dane.

Dzisiejsze dane to najwyższy dobowy przyrost zakażeń w Polsce od początku epidemii – pierwszy raz przekroczony został próg 30 tysięcy zachorowań. Wczorajszy bilans – 29 978 zakażeń jest drugim w kolejności, trzeci potwierdzono 7 listopada 2020 roku – 27 875 infekcji.

Najwięcej nowych zakażeń potwierdzono na Śląsk- 5430 infekcji, na Mazowszu – 5104, w Wielkopolsce- 3334, w Małopolsce- 2919, na Dolnym Śląsku – 2680, na Kujawach i Pomorzu – 2254, w Łódzkiem – 2019, na Pomorzu – 1994, na Podkarpaciu – 1498, w Zachodniopomorskiem – 1163, na Warmii i Mazurach – 1082) oraz w Świętokrzyskiem – 1024. W pozostałych regionach było poniżej tysiąca nowych zakażeń – szczegółowe dane pokazujemy w ramce i na wykresach poniżej.

Ostatniej doby zmarło 520 pacjentów chorych na COVID-19, 107 osób nie miało innych schorzeń.

2 154 821 przypadków koronawirusa potwierdzono w Polsce od początku pandemii. Od początku pandemii zmarło w Polsce 50 860 osób zakażonych SARS-CoV-2.

Przypadki koronawirusa w Polsce z podziałem na województwa. Stan na 25 marca, godz. 10:30

WojewództwoZakażenia wszystkieZakażenia dzisiajŚmiertelne wszystkieŚmiertelne dzisiaj
Mazowieckie2951315104659259
Śląskie2493455430555875
Wielkopolskie2078263334502143
Małopolskie1621902919379727
Pomorskie1531151994322635
Dolnośląskie1451062680316535
Kujawsko-Pomorskie1448832254332331
Łódzkie1315602109342633
Warmińsko-Mazurskie1034431082231916
Zachodniopomorskie1014171163209623
Podkarpackie993311498296730
Lubelskie97397970329740
Podlaskie57131577160917
Lubuskie57102936138516
Świętokrzyskie530401024153326
Opolskie51521642147014

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.