Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Warto przeczytać

Ponad trzy tysiące więcej zakażeń niż w zeszłą niedzielę

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w niedzielę 10 099 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Resort poinformował także o śmierci 114 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 1 706 986 zakażeń.

Najwięcej z 10 099 nowych, potwierdzonych przypadków, o których poinformowano w niedzielę, dotyczy województwa mazowieckiego, gdzie wykryto 2069 infekcji.

Pozostałe zakażenia dotyczą województw: śląskiego (997), pomorskiego (943), wielkopolskiego (934), małopolskiego (738), dolnośląskiego (662), warmińsko-mazurskiego (593), podkarpackiego (532), kujawsko-pomorskiego (480), lubuskiego (455), łódzkiego (368), lubelskiego (326), zachodniopomorskiego (288), podlaskiego (216), świętokrzyskiego (157) i opolskiego (139).

„202 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną” – przekazało Ministerstwo Zdrowia.

W poprzednią niedzielę, 21 lutego Ministerstwo Zdrowia informowało o 7038 nowych, potwierdzonych zakażeniach koronawirusem. W dzisiejszym raporcie potwierdzonych infekcji jest o 3061 więcej.

Ministerstwo poinformowało też w niedzielę o śmierci 114 zakażonych osób. Z powodu COVID-19 zmarło 29 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 85 pacjentów.

Przypadki koronawirusa w Polsce z podziałem na województwa. Stan na 28 lutego, godz. 10:30

WojewództwoZakażenia wszystkieZakażenia dzisiajŚmiertelne wszystkieŚmiertelne dzisiaj
Mazowieckie2185992069555823
Śląskie18999299746516
Wielkopolskie169048934446424
Małopolskie12780473833751
Pomorskie12057794327681
Kujawsko-Pomorskie11927748028001
Dolnośląskie11158266227457
Łódzkie10713736830542
Zachodniopomorskie87276288187111
Lubelskie8355232628966
Warmińsko-Mazurskie8189359319451
Podkarpackie75827532247411
Podlaskie47446216135714
Lubuskie4383145511566
Opolskie4378013913450
Świętokrzyskie4239215712890