Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Powiat łęczycki Warto przeczytać

Policja z Łęczycy apeluje o zabezpieczenie posesji i budynków

Kryminalni z łęczyckiej komendy policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież elektronarzędzi z remontowanego budynku. 22-latek, aby dostać się do jego wnętrza wykorzystał otwór wykuty w ścianie. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Na początku maja 2021 roku policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży elektronarzędzi z remontowanego budynku w Łęczycy. Nieznany wówczas sprawca wykorzystał otwór wykuty w ścianie i wszedł do wnętrz budynku. Ukradł między innymi młotowiertarki i szlifierkę. Straty jakie wyrządził, oszacowano na 2.500 złotych. Sprawą zajęli się kryminalni z łęczyckiej komendy. Zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił dowieść, że za tym przestępstwem stoi 22-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. 24 maja 2021 roku policjanci zatrzymali mężczyznę w jego miejscu zamieszkania i przewieźli go do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają tożsamość osób, które nabyły skradzione elektronarzędzia.

Policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie posesji oraz budynków przed ewentualnymi włamaniami lub kradzieżami. Nie pozostawiajmy naszego mienia bez właściwego nadzoru. Pamiętajmy, aby cenne przedmioty przechowywać w miejscu niewidocznym dla obcych. Zachowanie prostych reguł w znacznym stopniu przyczyni się do zmniejszenia liczby kradzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.