Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Polemika ws. cmentarza. – To nie jest możliwe – odpowiada proboszcz

Z redakcją skontaktowała się jedna z czytelniczek, która pyta o możliwość zrobienia drugiego wejścia na Stary Cmentarz od strony zalewu.

– Zauważyłam, że przy ogrodzeniu zlikwidowane zostały kontenery na śmieci. Można by przeznaczyć jedno takie wolne miejsce przy płocie obok ul. Dolnej najbliżej Sienkiewicza. Wtedy ludzie mieszkający od strony miejskiego zalewu nie musieliby już iść do Zgierskiej, aby wejść na cmentarz – mówi ozorkowianka.

Na cmentarzu przy Zgierskiej zlikwidowane zostały trzy miejsca, gdzie wyrzucane były śmieci od strony ul. Dolnej. Zdaniem czytelniczki najlepiej byłoby zrobić drugie wejście na nekropolię w dolnej części cmentarza.

Jak na takie sugestie zapatruje się proboszcz parafii św. Józefa, ks. Zbigniew Kaczmarkiewicz?

– Zrobienie drugiego wejścia na cmentarz nie jest możliwe – informuje duchowny. – Płot jest pod opieką konserwatora zabytków.

Z takiego obrotu sprawy z pewnością są zadowoleni właściciele domów na Dolnej. Drugie wejście stanowiłoby pretekst do narzekań tych mieszkańców, którzy teraz mają spokój. Łatwo sobie wyobrazić tłum ludzi w tym miejscu w okresie Wszystkich Świętych. Z drugiej strony alternatywne wejście na Stary Cmentarz byłoby dobrym rozwiązaniem – szczególnie dla tych, którzy mieszkają w części miasta przy zalewie.

Główne wejście na cmentarz jest od Zgierskiej
Przy ogrodzeniu zlikwidowane zostały kontenery na śmieci
– Drugie wejście można by zrobić od Dolnej – argumentują mieszkańcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.