Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki

Podsumowanie długiego weekendu

Skończył się czerwcowy weekend związany ze Świętem Bożego Ciała. W okresie od 10 do 14 czerwca 2020 roku o bezpieczeństwo podróżnych dbała większa liczba policjantów, w tym w szczególności ruchu drogowego. Na drogach powiatu łęczyckiego doszło do 6 kolizji, a policjanci wyeliminowali 7 nietrzeźwych kierujących.

W ciągu 5 dni czerwcowego weekendu policjanci z łęczyckiej komendy interweniowali przy 6 zdarzeniach drogowych. 13 czerwca 2020 roku w miejscowości Kotków, gm. Grabów 60 – letni kierowca vw golfa stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do stawu. Na szczęście nie wymagał hospitalizacji, a badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie było blisko pół promila alkoholu. Niestety nie był to jedyny kierowca, który wsiadł za kierownice pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Tyko podczas długiego weekendu policjanci wyeliminowali, aż 7 pijanych kierowców. Z konsekwencjami jazdy z prędkością o 50 więcej w obszarze zabudowanym spotkało się dwóch kierujących.

W ubiegłym roku podczas działań „Boże Ciało 2019” na drogach powiatu łęczyckiego policjanci odnotowali 5 zdarzeń drogowych, w którym nikt nie została ranna, a z ruchu zostało wyeliminowywanych 5 nietrzeźwych kierujących.

Choć długi weekend za nami to pamiętajmy, aby z wypoczynku bezpiecznie dojechać do domu. Policja apelujemy więc o rozwagę, zmniejszenie prędkości i właściwe planowanie podróży, tak aby wyeliminować zbędny pośpiech i zmęczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.