Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Temat główny Warto przeczytać Łęczyca

Pod urzędem zdewastowała szlaban i „dała długą”…

Mieszkanka, która zniszczyła szlaban wyjazdowy ze strefy płatnego parkowania przed urzędem miejskim w Łęczycy będzie miała nieprzyjemności. Zdarzenie nagrało się na kamerę miejskiego monitoringu i zostało zgłoszone na policję.

Do zniszczenia szlabanu doszło w ubiegłym tygodniu. Kierująca samochodem przed wyjazdem ze strefy płatnego parkowania zatrzymała się przed szlabanem i wysiadła z samochodu. Najprawdopodobniej nie zaciągnęła hamulca ręcznego i auto ruszyło uderzając w zamknięty szlaban. Został całkowicie zniszczony i runął na ziemię.

– Na kamerach widać jak sprawczyni wraz z jakimś mężczyzną przesuwa leżący szlaban na bok i odjeżdża. Monitoring zarejestrował całe zdarzenie, wraz z numerami rejestracyjnymi pojazdu. Uszkodzenie zgłosiliśmy na policję – mówi Tomasz Olczyk, komendant straży miejskiej w Łęczycy. – Obecnie przy wyjeździe nie ma szlabanu. Będzie zamówiony nowy.

Czy brak szlabanu wyjazdowego oznacza, że kierowcy korzystający z płatnego parkingu pod magistratem nie zatrzymują się, żeby uiścić niezbędną opłatę? Szef straży miejskiej zapewnia, że do takich sytuacji nie dochodzi.

– Nie ma dużego obłożenia na parkingu, bo interesantów w urzędzie teraz też nie ma zbyt wielu. Pierwsze 50 minut parkowania i tak jest bezpłatne. Kontrolujemy tę sprawę przeglądając monitoring. Kierowcy zatrzymują się, żeby zeskanować bilet parkingowy. Zmotoryzowani wiedzą, że jest kamera, chyba dlatego nie próbują odjeżdżać z parkingu bez uiszczania opłaty – dodaje T. Olczyk.

To nie pierwsze takie zdarzenie przed magistratem. Na początku funkcjonowania strefy płatnego parkowania pod urzędem doszło do podobnej sytuacji. Wówczas ten sam szlaban również został złamany, ale podczas cofania samochodem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.