Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Po angielsku mówi niczym rodowity Anglik. Skąd u 13-latka takie zdolności?

Ma dopiero 13 lat a mówi po angielsku niczym rodowity Anglik. Matka chłopca unika stwierdzenia – geniusz – choć właśnie takie słowo ciśnie się na usta. O młodym, uzdolnionym językowo uczniu Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie jest coraz głośniej.

Bartek Zakrzewski może pochwalić się certyfikatem z egzaminu CAE. Dorośli zwykle potrzebują 2 lat, aby przygotować się do tego testu. 13-letni Bartek potrzebował zaledwie 3 miesięcy.

– Jestem bardzo dumna z Bartka, choć syn tuż po zdaniu egzaminu narzekał. Nie był w pełni zadowolony, bo zabrakło mu zaledwie 4 punktów do zdobycia najwyższego poziomu A. Dla mnie jest bohaterem – mówi z uśmiechem Agnieszka Zakrzewska.

Dowiedzieliśmy się, że chłopiec już od dziecka miał kontakt z językiem angielskim.

– Jeździł często z nami i jego siostrą za granicę. Tam przebywaliśmy z ludźmi, którzy posługiwali się angielskim na co dzień. Pewnie dlatego Bartek ma tak świetny akcent. Angielski jest dla niego drugim po języku polskim naturalnym sposobem wysławiania się. Można powiedzieć, że Bartek myśli po angielsku. Jestem wdzięczna dyrektor szkoły za to, że syn ma tak dobre warunki w doskonaleniu języka. Teraz szkoli się w niemieckim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.