Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat łęczycki Warto przeczytać

Piraci drogowi na łęczyckich drogach

W ciągu minionego weekendu policjanci łęczyckiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo użytkowników dróg, zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania. Na trzy miesiące stracili je piraci drogowi, którzy nadmiernie przekroczyli prędkość i nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych, pędzili w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami tragedii.

5 września 2020 roku około godz. 7.40 policjanci wydziału ruchu drogowego w Karkosach na drodze W-703 zatrzymali do kontroli drogowej skodę. Kierujący autem, 27 -letni mieszkaniec Łodzi pędził z prędkością 121 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Tego samego dnia o godz. 12.40 na drodze W-703 w miejscowości Nowy Gaj funkcjonariusze zatrzymali kolejnego pirata drogowego. 27 letni mieszkaniec pow. łęczyckiego pędził vw golfem w obszarze zabudowanym 122 km/h/.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą, który nie zważał na ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym okazał się mieszkaniec pow. łęczyckiego. 23- latek w niedzielny poranek, kierując bmw jechał przez miejscowość Błonie z prędkością 118 km/h.

Wszyscy kierowcy zostali ukarani wysoką grzywną oraz muszą liczyć się z konsekwencjami w zakresie zakazu prowadzenia pojazdów przez najbliższe 3 miesiące.

Od początku 2020 roku policjanci ruchu drogowego na terenie powiatu łęczyckiego zatrzymali 35 praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.