Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Powiat poddębicki Warto przeczytać

Pijany i bez uprawnień

policja alkohol

Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy golfa. Mężczyzna jechał przez miejscowość Stary Gostków w gminie Wartkowice, gdy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie interwencji okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. O losie nietrzeźwego kierującego zadecyduje sąd.

15 stycznia 2021 roku tuż po północy, funkcjonariusze z komisariatu policji w Uniejowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki vw golf. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kiedy policjanci sprawdzili dane kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 20-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca odpowie również za kierowanie samochodem bez uprawnień.