Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Warto przeczytać Województwo

Pijana w sztok ciężarna opiekowała się małym dzieckiem

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miała 31-letnia ciężarna kobieta, która opiekowała się swoim 2 letnim dzieckiem. Policjantów o pomoc w interwencji poprosili pracownicy opieki społecznej. Kobiecie oprócz odpowiedzialności przed sądem rodzinnym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności za narażenie swojego małego dziecka na niebezpieczeństwo.

2 lutego 2021 roku, przed południem, patrol z Komisariatu Policji w Głownie został poproszony przez pracowników opieki społecznej o interwencję w jednym z mieszkań . W lokalu  przebywała 31-letnia kobieta  w widocznej ciąży i jej  2-letnia córka. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że nieodpowiedzialna matka miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Dziecko zostało przekazane do pieczy zastępczej a matkę w związku z zaawansowaną ciążą przewieziono na badania do szpitala. Materiały przekazano sądu rodzinnego. Prowadzone są także czynności pod kątem odpowiedzialności karnej.

Swoim  zachowaniem  31-latka naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.