Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Warto przeczytać Województwo

Pieszy nie miał szans na przeżycie po potrąceniu przez ciężarówkę

Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 7 kwietnia 2021 roku na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Adamowice. Kierujący ciągnikiem siodłowym renault potrącił mężczyznę. 46-letni pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

7 kwietnia 2021 roku tuż przed godz. 21.00 dyżurny KPP Kutno otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Adamowice na DK 92. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym renault  wraz z naczepą, 36 -letni mężczyzna, potrącił pieszego. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna, zmarł na miejscu. Pieszy nie posiadał na sobie elementów odblaskowych. Kierujący renault był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego wypadku.

Policja przypomina, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym i poruszać się poza obszarem zabudowanym lewą stroną jezdni. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

Apelujemy i przypominamy również ! Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn tragedii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.