Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Powiat poddębicki Uniejów Warto przeczytać

Pierwsze w mieście koncerty

Pod hasłem Muzyczne Rozpoczęcie Lata, po raz pierwszy w tym roku w Uniejowie, odbyło się plenerowe wydarzenie muzyczne.

Lockdown zastopował branżę muzyczną na kilka miesięcy. Ostatnie koncerty miały miejsce we wrześniu zeszłego roku. Artyści przez ten czas nie mieli możliwości zaprezentowania się przed widownią. Obie strony bardzo się za sobą tęskniły. Powolne luzowanie obostrzeń spowodowało, że możliwe stało się organizowanie niedużych wydarzeń z ograniczoną liczbą widowni.

Korzystając z okazji, burmistrz Uniejowa wraz z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury w Uniejowie, zaprosili mieszkańców na Muzyczne Rozpoczęcie Lata. Na scenie rozstawionej przy deptaku TERM UNIEJÓW zaprezentowały się rodzime zespoły oraz gwiazda z podhala – zespól Tatrabalkan.

Koncert rozpoczął Zespól Śpiewaczy „Włościanki” z Wielenina. Panie oraz występujący w zespole panowie przypomnieli nam jak brzmią melodie ludowe sięgając swoim repertuarem do polskich przyśpiewek. Zaraz po nich na scenie zaprezentowały się nasze dwie orkiestry: Orkiestra OSP Spycimierz oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta ZHP-OSP z Uniejowa. W repertuarze można było usłyszeć charakterystyczne dla orkiestr marsze, ale również muzykę filmową i rozrywkową.

Z miejscowych zespołów wystąpił również G.D.P. SQUAD, który jak pokazał występ ma całkiem spore grono swoich sympatyków. Zresztą nie bez powodu. Wszyscy mamy w pamięci, jak zespół został doceniony przechodząc do półfinału programu „ Must be the music”. Koncert zakończył Band Uniejów – nowa formacja dęta, która co należy pochwalić, zgromadziła w swoich szeregach znaczne grono muzykujących pań.

Gościem specjalnym wydarzenia był zespół góralski Tatrabalkan. Grupę założyli muzycy z podhala: Andrzej Polak, Małgorzata Polak, Przemysław Wesołowski, Stanisław Galica, Piotr Kret, Paweł Szaflarski, Robert Czech oraz Jan Trebunia Tutka, który już po raz kolejny gościł w Uniejowie z muzycznym projektem. Warto nadmienić, że zespół w tym składzie wystąpił po raz pierwszy, a zaprezentowane w Uniejowie utwory niedługo znajda się na debiutanckiej płycie formacji. Górale zagrali z charakterystyczną dla siebie energią. Jak wskazuje nazwa zespołu, muzycy zabrali nas w podróż, która zaczynając się w polskich Karpatach przeniosła słuchaczy po muzycznych zakamarkach Bałkanów.

Tego dnia dla mieszkańców atrakcję przygotowało również Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „TERMY UNIEJÓW”, które zaprosiło wszystkich mieszkańców na grilla. Dzięki uprzejmości TERM, każdy, kto odwiedził ogródek gastronomiczny, mógł skosztować dania z grilla za symboliczną złotówkę. Promocja cieszyła się dużym powodzeniem.

Wśród osób, które zechciały skorzystać z oferty kulturalnej i gastronomicznej było widać wielką radość ze wspólnego spotkania. I choć trudno mówić o przełomie w luzowaniu obostrzeń, to z optymizmem patrzymy w przyszłość mając nadzieję na to, że w tym sezonie będziemy mogli jeszcze nie raz spotkać się na różnego rodzaju wydarzeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.