Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Petenci muszą walić w drzwi…

To dobrze, że po kilku miesiącach ruszył zamiejscowy wydział komunikacji przy ul. Kościelnej w Ozorkowie. Niektórzy petenci twierdzą jednak, że aby dostać się do urzędników trzeba dobijać się do placówki. Czy jest szansa na zainstalowanie dzwonka?

– Na pewno dzwonek by się przydał. Kilka dni temu przyjechałem do wydziału i drzwi były zamknięte. Musiałem w nie dosłownie walić pięścią, aby urzędniczki mnie usłyszały – mówi jeden z petentów.

– W sprawie dzwonka najlepiej skontaktować się ze starostwem – poinformowała nas urzędniczka.

Starostwo chwali się otwarciem wydziału.

„Już można osobiście załatwić sprawy związane z rejestracją pojazdów. Siedziba oddziału, mieszcząca się pod dotychczasowym adresem (ul. Kościelna 1a) jest przestronniejsza, a dodatkowe udogodnienie dla klientów stanowi dedykowany im parking. Wizytę w urzędzie można umówić telefonicznie pod nr (42) 718 92 92 w dni robocze, w godz. 8:00-15:00. Ze względu na ograniczenia spowodowane Covid-19, bilety ze wskazaniem godziny wizyty w danym dniu będą również wydawane przy wejściu w godz. 8:00 – 8:30. System ten, od wielu tygodni znakomicie sprawdza się w głowieńskiej placówce” – czytamy w przesłanej informacji.

Co jednak z dzwonkiem, czy zostanie zainstalowany? Konkretnej odpowiedzi ws. dzwonka nie uzyskaliśmy.

W ozorkowskim oddziale można załatwić sprawy związane m.in. z rejestracją i przerejestrowaniem pojazdów (krajowych, sprowadzonych z zagranicy), czasową rejestracją pojazdu, odbiorem stałego dowodu rejestracyjnego, zgłoszeniem zbycia i nabycia pojazdu, odbiorem dowodu rejestracyjnego zatrzymanego przez policję, wyrejestrowaniem pojazdu (demontaż, kradzież, wywóz za granicę), czasowym wycofaniem pojazdu z ruchu, wymianą dowodu rejestracyjnego z uwagi na brak miejsca na wpis badania technicznego, wydaniem zaświadczeń z powodu zagubienia: dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu, wtórnika: dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu, nalepki kontrolnej, tablicy rejestracyjnej, a także zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym. Sprawy dotyczące praw jazdy są załatwiane, jak dotychczas, w siedzibie starostwa powiatowego w Zgierzu, przy ul. Długiej 49.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.