Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Powiat zgierski Temat główny Zgierz

Pensjonariusze z Drzewicy przewiezieni do szpitala w Zgierzu

Aż 20 zakażonych podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy trafiło pod opiekę szpitala w Zgierzu.

Ewakuacja podopiecznych i personelu z DPS w Drzewicy (woj. łódzkie) już się zakończyła. Zakażenie w placówce intensywnie się rozprzestrzeniało, a na domiar złego brakowało rąk do pracy.

Wśród podopiecznych DPS, którzy zostali na miejscu, było 38 zakażonych i 22 osoby zdrowe, ale wszystkich traktowano jak potencjalnie zakażonych. Po każdego podjeżdżała karetka z załogą w ochronnych kombinezonach. Pensjonariuszy przetransportowano do szpitali w Zgierzu, Bełchatowie, Radomsku i Tomaszowie Mazowieckim.

– Zakażeni mieli łagodne objawy koronawirusa, ale należy pamiętać też o tym, że są to osoby bardzo schorowane, dlatego znajdują się w tym ośrodku. Będą podlegać dalszej diagnostyce i leczeniu już w placówkach szpitalnych – mówi Dagmara Zalewska, rzecznik wojewody łódzkiego.

Obecnie trwają przygotowania do dezynfekcji i odkażenia całego obiektu. Dekontaminacji zostaną poddane zarówno pomieszczenia DPS, jak i urządzenia oraz sprzęt codziennego użytku oraz cały teren placówki. Przeprowadzą ją żołnierze wojsk chemicznych z Tarnowskich Gór.

Po zakończeniu procesu, do DPS mają powrócić mieszkańcy i pracownicy z wynikami ujemnymi na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 oraz zdrowy personel, któremu skończy się okres kwarantanny.

Budynek DPS ma być zamknięty do 29 kwietnia.

Pensjonariusze DPS z Drzewicy trafili do zgierskiego szpitala