Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Pasażerowie są zdezorientowani. To już nie jest linia zastępcza?

Z46 czy tylko 46 – od niedawna niektóre autobusy w oznaczeniu nie mają litery „Z” świadczącej o tym, że linia jest zastępcza. W tej sprawie odebraliśmy sygnały od zdezorientowanych mieszkańców.

– Czy brak zetki oznacza, że linia autobusowa już na dobre zastąpiła linie tramwajową i nie ma żadnych szans, aby tramwaje wróciły na swoją trasę – pytaj pani Maria.

U niektórych – zwłaszcza starszych mieszkańców – pozostał sentyment do tramwajów. Trzeba jednak przyznać, że większość pasażerów przyzwyczaiła się już do autobusów i chwali sobie takie rozwiązanie.

– Jest szybciej i wygodniej – mówi ozorkowianin. – Codziennie jeżdżę autobusami do pracy w Zgierzu i na pewno żałowałbym, gdyby tramwaje zastąpiły autobusy.

– Niejednolite oznakowanie autobusów na linii Z46 wynikało prawdopodobnie z problemów technicznych przewoźnika. Nie mieliśmy jak dotąd zgłoszeń w tej sprawie – uczulimy wykonawcę usług przewozowych o dopilnowanie prawidłowego oznakowania autobusów. Linia wciąż funkcjonuje jako zastępcza, nie podjęto decyzji o rezygnacji z linii tramwajowej lecz jej modernizacja uzależniona jest od pozyskania środków zewnętrznych – słyszymy od Izabeli Dobrynin, rzecznika prasowego burmistrza Ozorkowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.