Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Pacjenci się skarżą

Zaczęło się od szczepień. Na początku nie było wiadomo, czy w ogóle Miejska Przychodnia Zdrowia w Ozorkowie będzie realizować szczepienia. Pacjenci są szczepieni, jednak liczba wykonywanych zabiegów nie jest wystarczająca. Wiadomo, że już niedługo w szczepieniach MPZ pomoże personel z konkurencyjnej przychodni. Nie są to jedyne problemy, bowiem pacjenci skarżą się na długie terminy przyjęć do specjalistów.

Miejska Przychodnia Zdrowia, przy ul. Wigury, w ciągu tygodnia wykonuje niewiele ponad 100 szczepień. To bardzo mało w porównaniu chociażby z prywatną przychodnią Ga-Med.

– Tak szczerze mówiąc, to zastanawiam się nad tym, dlaczego w miejskiej przychodni zdrowia szczepi się tak mało pacjentów. Słyszałam, że wkrótce w tej przychodni w ogóle nie będzie szczepień. Co jest nie tak? – pyta Karolina Gauden, prezes przychodni Ga-Med.

Wiele pytań kierują też pacjenci. Są to kwestie związane ze szczepieniami, ale również problemy z dostępnością do lekarzy specjalistów.

– Nie wiedziałam, że jest aż tak źle. W przychodni przy Wigury dowiedziałam się ostatnio, że na wizytę do ortopedy w ramach NFZ będę musiała poczekać ładnych kilka miesięcy – powiedziała nam pacjentka, która skontaktowała się z redakcją.

O krytycznych uwagach rozmawialiśmy z Elżbietą Świderską, dyrektor Miejskiej Przychodni Zdrowia w Ozorkowie.

– Stwierdzenie, że trzeba czekać na wizytę do lekarza specjalisty ładnych kilka miesięcy, jest moim zdaniem przesadzone – słyszymy. – Owszem, nie są takie wizyty realizowane na bieżąco, ale to jest problem ogólnopolski. W naszej przychodni za darmo, czyli w ramach NFZ, można się leczyć u ortopedy, chirurga, dermatologa, okulisty i ginekologa. Natomiast neurolog, urolog, endokrynolog realizują wizyty prywatne za odpłatnością. Dla naszych pacjentów cena takiej wizyty wynosi 30 zł, dla pacjentów z innych przychodni 80 zł.

Dyrektor Świderska odniosła się też do pojawiających się informacji o wycofaniu się miejskiej przychodni ze szczepień mieszkańców.

– Być może takie spekulacje są z powodu naszych planów – mówi szefowa MPZ. – Chcemy przenieść szczepienia do Izby Historii Miasta Ozorkowa na rogu ul. Wigury i Żeromskiego. Pan burmistrz wyraził już zgodę. Mogę dodać, że już niedługo personel medyczny z przychodni Medar pomoże nam na Wigury w szczepieniach pacjentów. Mam nadzieję, że wkrótce zwiększymy liczbę wykonywanych szczepień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.