Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Warto przeczytać

Ozorkowska zawodówka bardziej ekologiczna i energooszczędna

80% mniej emisji CO2 do atmosfery, koszty ogrzewania mniejsze o połowę, nowy, estetyczny wygląd – to najważniejsze korzyści z zawartej właśnie przez starostę zgierskiego Bogdana Jarotę i członka zarządu powiatu zgierskiego Katarzynę Łebedowską, umowy na kompleksową termomodernizację budynku pracowni szkolenia praktycznego przy Zespole Szkół Zawodowych w Ozorkowie.

Dziś w zgierskim starostwie wicestarosta zgierski Dominik Gabrysiak i członek zarządu powiatu zgierskiego Wojciech Brzeski spotkali się z przedstawicielem wykonawcy – ozorkowskiej firmy Blanko i dyrekcją szkoły, by omówić szczegóły powiatowej inwestycji, za ponad 2,4 mln zł.

– Właśnie przekazano mi plac budowy. W czerwcu ekipa budowlana rozpocznie prace, które mają potrwać do końca października. Większość z nich wykonamy latem, by nie kolidowały z zajęciami w szkole – mówi Damian Tyburski z „Blanko”.

W ramach prac zaplanowano m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych oraz dachów, wymianę okien, drzwi zewnętrznych i wrót garażowych. W budynku pojawi się nowe oświetlenie LED, a także zostanie wykonane przyłącze ciepłownicze. W planach jest również montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania (m.in. wymiana starych grzejników oraz kotła olejowego) i ciepłej wody użytkowej.

Na realizację inwestycji powiat pozyskał 1,3 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.