Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

„Ogoniasty” – pogromca szczurów na osiedlu przy Sucharskiego!

Ten kot jest prawdziwym pogromcą szczurów na osiedlu przy ul. Sucharskiego. „Ogoniasty” – bo tak nazywa się mruczek, codziennie poluje na szczury przed jednym z bloków.

– Ostatnio dość często znosi mi do mieszkania szczury – mówi Adam Kacprzak, właściciel kota. – Nawet niedawno, gdy usłyszałem Ogoniastego na klatce i otworzyłem drzwi do mieszkania, to zdębiałem. Kot trzymał szczura, który jeszcze żył. Być może myśli, że sprawi mi przyjemność przynosząc taką zdobycz.

Kot nie musi zbytnio trudzić się przy polowaniu na szczury. Gryzoni przed blokiem jest sporo. Szczury upodobały sobie miejsce w pobliżu studzienki.

– Gołym okiem widać, że przy studzience jest pełno dziur w ziemi. To szczury porobiły sobie przejścia. Wychodzą z nory nawet w biały dzień. Niestety, niektórzy moi sąsiedzi wyrzucają z balkonów resztki jedzenia i szczury mają tu pod dostatkiem pożywienia – słyszymy od lokatora bloku przy Sucharskiego.

Szczury żyją w pobliżu obiektów mieszkalnych, zakładów przemysłu spożywczego, magazynów żywnościowych, silosów, w których przechowywane jest zboże. Szczególnie liczne są wtedy, gdy obiekty te znajdują się niedaleko pól, zalesionych terenów, torów kolejowych, wałów przeciwpowodziowych i podobnych miejsc, gdzie szczury (a także myszy) chętnie zakładają swoje nory. Jesienią i zimą następują gwałtowne zmiany w ich środowisku, wtedy gryzonie opuszczają swoje nory i wędrują w poszukiwaniu pokarmu, wody i nowych kryjówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.