Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

osad
Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Odpady z jajami pasożytów. Zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców

W miejscowości Jasionka (gm. Zgierz) do żwirowni obok schroniska dla psów regularnie zrzucane są odpady zagrażające życiu i zdrowiu ludzi. Prawdopodobnie to osad z oczyszczalni ścieków.

Wyniki próbek pobranych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi są wstrząsające. Służby o całej sytuacji zostały poinformowane już w kwietniu bieżącego roku przez starostę zgierskiego. Policjanci, którzy byli na miejscu przekazali sprawę prokuraturze, a na miejsce pojechali także inspektorzy WIOŚ.

W próbkach stwierdzono obecność pasożytów w znacznej ilości oraz przekroczenie jednego z metali, dokładnie cynku. WIOŚ informuje o setkach a nawet tysiącach ton odpadów.

Inwestor ma zgodę na rekultywacje żwirowni, ale na pewno nie takimi substancjami.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska planuje dalsze kontrole wyrobiska w Jasionce oraz firm, które mogą mieć związek z składowaniem w żwirowni odpadów zagrażających życiu i zdrowiu człowieka.

1 KOMENTARZ

 1. Właściciel terenu to twórca schroniska dla zwierząt w Jasionce ogłoszonego RAJEM.
  Na jednym terenie we wsi Jasionka inwestor prowadzi prace wydobywcze żwiru, prowadzi schronisko dla zwierząt, rekultywuje ten sam teren.
  I na jednym terenie i na wszystko posiada zgody…
  Otrzymał też ostateczną decyzję na budowę schroniska, która po latach w NSA w Warszawie okazała się jednak nieostateczną.
  Mam nadzieję, że Prokuratura podejdzie do sprawy krzyżowo – kontrolując całokształt działalności prowadzonych na tym terenie.
  Tymczasem mieszkańcy wsi i okolic – Przyzwyczajajcie się do smrodu!
  W końcu, to smród prosto z RAJU.

Komentarze są wyłączone.