Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Warto przeczytać

Od poniedziałku do fryzjera

Salony fryzjerskie i kosmetyczne będą mogły być otwierane od najbliższego poniedziałku (18.05) – poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. To jeden z elementów III etapu odmrażania gospodarki. Są też dobre wieści dla restauratorów.

Od 18 maja z powrotem będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i wszelkie tego typu. Z zachowaniem rygoru sanitarnego – powiedział Mateusz Morawiecki.

Branża beauty, to jedna z branż, która dotkliwie ucierpiała po zamrożeniu gospodarki z powodu epidemii koronawirusa.

  • Salony kosmetyczne i fryzjerskie w wyniku epidemii z dnia na dzień została zamknięta, skutkiem czego przedsiębiorcy zostali z piętrzącymi się rachunkami i zobowiązaniami pracowniczymi przy zerowych dochodach.
  • 13 maja premier ogłosił datę ponownego otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych.
  • Z usług fryzjera czy kosmetyczki będzie można skorzystać już od 18 maja.
  • Klienci muszą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. W salonach m.in. przyjmowane będą tylko osoby zdrowe, przed wizytą krótka ankieta i pomiar temperatury.

– W zakładach fryzjerskich czy kosmetycznych nie mogą być czynne poczekalnie. Umawiajmy się przez internet, telefon na konkretną godzinę – apeluje Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Częściowo otwarte zostaną również usługi gastronomiczne, a także zmienione zostaną zasady obowiązujące w środkach transportu publicznego.

Ponadto od 25 maja w klasach I do III zostanie uruchomiona opieka nad dziećmi. Będą to zajęcia opiekuńczo dydaktyczne. Będą też możliwe konsultacje uczniów z nauczycielami w sprawie egzaminów ósmoklasisty i matury.