Reporter

reporter-ntr.pl

Ads

termy uniejów
Powiat poddębicki Powiat łęczycki Uniejów Warto przeczytać Łęczyca

Nowe wozy dla policji

Policjanci z łęczyckiej komendy otrzymali nowy radiowóz marki kia ceed. Oznakowane kombi będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy ruchu drogowego do walki z piratami drogowymi.

Zakup radiowozu został całkowicie sfinansowany ze środków policji. Auto przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Oznakowane kombi wyposażone jest w automatyczną skrzynię biegów i turbodoładowany silnik o mocy 160 KM. Nowoczesny radiowóz będzie wykorzystywany przez policjantów ruchu drogowego a posłuży im między innymi do walki z piratami drogowymi. Nowością w oznakowaniu radiowozu jest hasło „Pomagamy i Chronimy” umieszczone wokół gwiazdy policyjnej znajdującej się na drzwiach i pokrywie silnika.

radiowóz łęczyca

Nowy oznakowany radiowóz otrzymali także policjanci z Uniejowa. To volkswagen T6. Furgon będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w codziennej służbie patrolowej oraz do przewożenia osób zatrzymanych.

Zakup radiowozu o wartości ponad 200.000 złotych został całkowicie sfinansowany ze środków policji. Auto przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Samochód jest wyposażony w turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 2.0 litrów i mocy 150 KM oraz automatyczną skrzynię biegów. W pojeździe służbę może pełnić pięciu policjantów. Ponadto w tylnej części znajduje się przedział dla dwóch osób zatrzymanych.