Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Niespodzianki przy remontach. Pałac z defektem dachu, Listopadowa z kolizją

Termin zakończenia remontu pałacu Schlosserów został przełożony na początek czerwca br. Wcześniejszy termin zakładał zakończenie robót do końca marca br.

„Powód opóźnienia to mróz i intensywne opady śniegu w styczniu i w lutym, które uniemożliwiły prowadzenie robót zgodnie z przyjętą technologią, poza tym trzeba było wykonać dodatkowe roboty – po demontażu pokrycia dachu okazało się, że istniejąca konstrukcja dachowa wykazuje znaczne ugięcia połaci dachowej uniemożliwiające właściwe wykonanie pokrycia dachu blachą” – wyjaśnia urząd miasta.

W związku z tym trzeba było wykonać prace polegających na jego wyrównaniu. Wartość tych robót wyniosła 73 800 zł. Całkowita wartość inwestycji to ok. 3,1 mln zł.

W tym miesiącu ma się zakończyć I etap rewitalizacji ul. Listopadowej, czyli remont na odcinku od Mickiewicza do Łęczyckiej/Żwirki. Najwięcej pracy i czasu pochłonęła budowa kanalizacji deszczowej i usuwanie kolizji z istniejąca w ulicy siecią wodociągową. Na przełomie marca i kwietnia drogowcy kończyli już budowę deszczówki i prowadzili prace związane z przeprowadzeniem kanału do Bzury przy ul. Łęczyckiej. Większość chodników i krawężników jest już zbudowana, teraz budowana będzie nawierzchnia jezdni. Według wykonawcy ten odcinek Listopadowej ma być oddany do użytku w kwietniu. Także w kwietniu ma zostać ogłoszony przetarg na rewitalizację drugiego odcinka Listopadowej; między Mickiewicza i placem Jana Pawła II. Rewitalizacja ulicy prowadzona jest w uzgodnieniu z wojewódzkim konserwatorem zabytków, który narzucił m.in. wykonanie wjazdów do posesji z kostki granitowej. Koszt rewitalizacji całej ulicy to ok. 5 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.