Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Na sygnale Warto przeczytać Województwo

Nie udało się uratować potrąconego 83-letniego rowerzysty

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Osjakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku w miejscowości Konopnica. Śmierć poniósł 83-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Do wypadku doszło 31 maja 2021 roku około godziny 8.55 w miejscowości Konopnica. Jak wynika z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 83-letni rowerzysta został potrącony przez peugeota kierowanego przez 46-letnią mieszkankę powiatu wieluńskiego. Na skutek odniesionych obrażeń, pomimo podjętej reanimacji, rowerzysta zmarł. Kierująca pojazdem była trzeźwa. Okoliczności tego wypadku są teraz przedmiotem prowadzonego śledztwa.

Policja apeluje do wszystkich, zarówno do kierujących, jak i niechronionych uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Chwila nieuwagi może mieć tragiczne konsekwencje.