Reporter

reporter-ntr.pl

Aktualności Poddębice Powiat poddębicki

Nie boją się koronawirusa

Pomimo całkowitego zakazu gromadzenia się osób, 3 mężczyzn z powiatu poddębickiego nie dostosowało się do nowych zaleceń i złamało ten zakaz.

Wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych. Kolejne mandaty posypały się podczas spożywania alkoholu na ławce przed blokiem.

– 1 kwietnia policjanci z Poddębic podczas nocnego patrolu ujawnili na terenie miasta grupkę mężczyzn. Oświadczyli oni, że przyjechali z sąsiedniej miejscowości w celach towarzyskich. Spotkanie nie było związane z niezbędnymi bieżącymi sprawami życia codziennego, uczestnicy kierowali się jedynie chęcią spędzenia czasu ze znajomymi na świeżym powietrzu. Policjanci nie znaleźli żadnych podstaw, aby w świetle nowo wprowadzonych przepisów potraktować ulgowo te osoby za tak nieodpowiedzialne zachowanie. Każdy z mężczyzn, za złamanie zakazu zgromadzeń został ukarany mandatem w wysokości 500 zł – informuje st. sierż. Sylwia Kaźmierczak, rzecznik KPP w Poddębicach.
Tego samego dnia policjanci patrolujący teren miasta zauważyli siedzącego na ławeczce mężczyznę, który spożywał alkohol. Mężczyzna ten został ukarany 2 mandatami za dwa wykroczenia.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi oraz zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Ponadto w środkach transportu publicznego zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących. Obowiązuje też całkowity zakaz zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Za wyjątkiem rodzin, po ulicach można przemieszczać się jedynie w grupie do dwóch osób.