Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Nerwowo na osiedlu. Blokady parkingowe podzieliły lokatorów

Przewodnicząca wspólnoty mieszkaniowej jednego z bloków przy ul. Westerplatte w Ozorkowie powiedziała pas i zrezygnowała z funkcji. Mieszkańcy budynku są podzieleni, choć jeszcze kilka lat temu znaczną większością głosów przyjęty został projekt innowacji na przyblokowym parkingu. Dziś blokady – które w tym momencie zostały już zdjęte – stały się główną kością niezgody.

Wspólnota na modernizację bloku i remont parkingu zaciągnęła kredyt. Spłacane są też blokady, których nie ma. Niektórzy nie ukrywają emocji.

– Płacę za te blokady, dlaczego więc zostały zdjęte? – pyta jeden z lokatorów.

Jak się dowiedzieliśmy, już kilka razy blokady zostały zakładane, po czym demontowane. Wydaje się, że przeciwników blokad przybywa.

– Jestem pewna, że większość lokatorów naszego bloku nie chce już tych blokad – słyszymy. – Zimą zamarzały zamki, trudno było je obsługiwać. Poza tym, jak przyjeżdżają do nas członkowie rodziny i znajomi, to nie chcą sobie zawracać głowy blokadami. Po prostu chcą podjechać pod blok i tyle. Pomysł z blokadami na samym początku był taki, aby na parking nie wjeżdżali na przykład pacjenci pobliskiej przychodni zdrowia. Blokad teraz nie ma i parking wcale nie jest zapchany.

W ub. tygodniu zauważyliśmy, że jedna z blokad oparta była o drzewo rosnące przy bloku, druga schowana na klatce. Sądząc po nastawieniu naszych rozmówców, blokady szybko nie zostaną ponownie założone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.