Reporter

reporter-ntr.pl

termy uniejów
Temat główny Warto przeczytać

Nadchodzi fala upałów!

Po przejściu frontu znacznie się ochłodziło. Według synoptyków, obecne ochłodzenie to jedynie oddech przed kolejnym uderzeniem prawdziwego lata. Pod koniec tygodnia do naszego regionu dotrze zwrotnikowe powietrza z południa przynosząc pierwszą w tym roku falę upałów, która może potrwać nawet kilka dni.

Poniedziałek rozpocznie się bezchmurnym niebem i dość niską temperaturą. O wschodzie słońca słupki rtęci spadną do zaledwie 9 stopni Celsjusza. W ciągu dnia słońce ogrzeje powietrze do 23 stopni. Wiatr powieje bardzo słabo z kierunków zmiennych. Wieczorem i o poranku będzie zupełnie bezwietrznie.

We wtorek i środę temperatura wzrośnie do 26 stopni Celsjusza. W czwartek na zachodzie naszego regionu w godzinach popołudniowych na termometrach będzie już ponad 30 stopni. W piątek upalne powietrze napłynie już do całego województwa. Najcieplejszym dniem tygodnia będzie sobota. Próg upału, czyli granicę 30 stopni Celsjusza odnotujemy już o godzinie 10:00 i utrzyma się do nawet 18:00.

W najcieplejszym momencie dnia, czyli o godzinie 15:00 temperatura wzrośnie do 33 stopni Celsjusza na wschodzie naszego województwa, do nawet 35 stopni Celsjusza na zachodzie regionu.

Według synoptyków zbliżająca się fala upałów będzie wstępem do bardzo gorącego lata.