Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Na „Osiedlu spokojnej starości” mieszkańcy czekają na remont

Pod koniec września zostały rozstrzygnięte przetargi na przebudowę Zachodniej, Pogodnej, Konarskiego i Spokojnej w Ozorkowie. Inwestycja będzie realizowana jako dwa zadania: jedno obejmie przebudowę ul. Zachodniej, którą zrealizuje łódzkie konsorcjum Eveco, natomiast pozostałe trzy ulice przebuduje Zakład Remontowo-Drogowy z Łodzi.

Koszt modernizacji wszystkich czterech ulic to w sumie ponad 2 mln 600 tys. zł. Miasto z Funduszu Dróg Samorządowych pozyskało blisko 1 mln 600 tys. zł.

Inwestycja rozpocznie się w tym roku, a zakończy w 2022. W pierwszej kolejności, jesienią, rozpoczną się prace na ulicy Spokojnej.

Roboty obejmą przebudowę chodników oraz zjazdów do posesji z kostki brukowej, ułożenie nowej nawierzchni jezdni, krawężników oraz wykonanie progów zwalniających z przejściami dla pieszych. Podobny zakres prac zostanie zrealizowany na Konarskiego i Pogodnej.

W ramach przebudowy ul. Zachodniej zaplanowano budowę nowych chodników i zjazdów do posesji z kostki brukowej, ciągu pieszo – rowerowego po zachodniej stronie jezdni, położenie nowej nawierzchni jezdni, budowę progu zwalniającego z przejściem dla pieszych, przebudowę istniejących parkingów i zatoki autobusowej, przebudowę skrzyżowania z ul. Konstytucji 3-go Maja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.