Musimy się ogarnąć, żeby było… fajnie – mówił burmistrz

Opublikowano: 18 stycznia, 2015

sesja

Na uroczystym spotkaniu noworocznym w Zamku Królewskim w Łęczycy pojawiła się elita wojewódzkiej polityki, władze powiatu, miasta oraz przedstawiciele służb mundurowych. Wszystko po to, aby pokazać się w szerszych kręgach wpływowych osób i skłonić do finansowej pomocy miastu. Zamkowa „sesja” zorganizowana była przede wszystkim w jednym celu – materialnym. Jak stwierdził Zenon Koperkiewicz, przewodniczący rady miasta – bez polityków, bez pieniążków, nie damy sobie rady.
Podczas oficjalnej części burmistrz Łęczycy przedstawił krótką historię miasta, plany rozwoju i aspiracje. Czy uda się je zrealizować? Wszystko w rękach naszych samorządowców. – Chcemy, aby Królewskie Miasto Łęczyca było miejscem przyjaznym dla ludzi młodych i dojrzałych, będziemy inwestować w edukację dzieci i młodzieży do potrzeb zmieniającego się świata. Jednocześnie chcemy, aby Łęczyca była miejscem, w którym żyje się wygodnie i aktywnie – mówił burmistrz Krzysztof Lipiński. – Musimy się ogarnąć, żeby było fajnie – podsumował.
Podczas piątkowego spotkania wielokrotnie podkreślano fatalną sytuację Łęczycy i zajmowanie ostatnich miejsc w wojewódzkich rankingach. Żeby się wybić miasto potrzebuje niemało środków finansowych. Może uroczystość w komnatach zamku przyniesie zamierzony efekt i wpływowi politycy zaczną pomagać miastu? Póki co, oprócz napawających nadzieją zapewnień, podczas piątkowego spotkania żadne konkretne propozycje współpracy nie padły. Pozostaje liczyć na to, że słowa zamienią się w czyny.
– Na szczerbcu, który otrzymałam jest napisane słowo „przyjaciel” uważam, że na miano przyjaciela trzeba sobie zasłużyć – zadeklarowała Joanna Skrzydlewska, członek zarządu województwa łódzkiego. Po tych słowach, przewodniczący rady miasta wykorzystał okazję i podkreślił, (tu cytat) „ten szczerbiec jest m. in. do wycięcia nam drogi do pieniążków unijnych” – zaznaczył Z. Koperkiewicz, który w oryginalny sposób zakończył swoje przemówienie.
– Proszę nauczycieli, tak jak lekarzy, o jedno: żeby lekarze wzięli się za leczenie a nauczyciele za naukę naszych dzieci.
Część oficjalna spotkania w murach łęczyckiego zamku przeplatana była występami muzycznymi. Ola Chrzanowska oraz Krzysztof Kowalski zaśpiewali kolędy a Kapela łęczycka zagrała muzykę folklorystyczną.
W piątkowej uroczystości udział wzięli m. in. Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, Joanna Skrzydlewska i Paweł Bejda, członkowie zarządu województwa łódzkiego, Tadeusz Woźniak i Michał Pacholski, posłowie na Sejm RP, Wojciech Zdziarski i Krystyna Pawlak, władze powiatu łęczyckiego, przedstawiciele wojska, straży pożarnej i policji oraz wójtowie łęczyckich gmin.
tekst i fot. (MR)


Możliwość komentowania jest wyłączona.