Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Temat główny Warto przeczytać

Mroźna Gisela i śnieżny Reinhard w weekend odwiedzą Polskę. Jak będzie w województwie łódzkim?

zima w ozorkowie

Układ wyżowy Gisela znad Skandynawii sprowadzać będzie do naszego regionu coraz chłodniejsze powietrze z północy. W sobotę o poranku temperatura spadnie do -8 stopni Celsjusza.

Nieco cieplej ma być na południu naszego regionu, gdzie słupki rtęci spadną pięć kresek poniżej zera. Miejscami pojawią się marznące mgły osadzające malowniczą szadź.

Przez całą sobotę na północy, wschodzie i w centrum naszego regionu niebo pozostanie bezchmurne, co w połączeniu z bardzo słabym wiatrem korzystnie będzie wpływać na nasze samopoczucie.

Nieco więcej chmur do godzin południowych utrzyma się w rejonie Wielunia, Przedborza, które należeć będą do niżu Reinhard – na południu naszego kraju przyniesie intensywne opady śniegu.

W najcieplejszym momencie dnia zobaczymy na termometrach -4 stopnie. Temperatura odczuwalna, dzięki słonecznej i bezwietrznej pogodzie, będzie nieco wyższa.

W niedzielę od południa zbliżać się będzie kolejny front atmosferyczny – niż Reinhard. Przyniesie ogromne ilości śniegu – szczególnie na południu naszego kraju. Zrobi się bardzo zimno.

Niedzielny poranek przyniesie nawet 14 stopni Celsjusza poniżej zera w rejonie Kutna i Łowicza. W Łodzi, Skierniewicach i Rawie Mazowieckiej odnotujemy -12 stopni. Na pozostałym obszarze słupki rtęci spadną dziesięć kresek poniżej zera.

W ciągu dnia będzie niewiele cieplej. Temperatura wzrośnie do -8 stopni Celsjusza. Niestety, tym razem temperaturę odczuwalną obniży bardzo silny wiatr w porywach do 50 km/h z kierunku wschodniego.

W godzinach wieczornych temperatura odczuwalna spadnie 15 stopni poniżej zera.

W całym regionie od samego rana przybywać ma chmur, z których po południu, w pasie od Wielunia po Pajęczno, Radomsko i Opoczno, popada śnieg.
Według synoptyków, znacznie większe opady śniegu spodziewane są w naszym regionie na początku przyszłego tygodnia.

Do środy w województwie łódzkim, jeśli prognozy pogody nie ulegną zmianie, spadnie nawet 20 centymetrów śniegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.