Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Zdrowie i Uroda

Mleko z kwiatami bzu czarnego na przeziębienie. Jak zrobić mleko z czarnym bzem?

Mleko z kwiatami bzu czarnego nie jest tak znanym środkiem na przeziębienie jak choćby mleko z miodem – ma jednak podobne właściwości lecznicze. Warto je stosować zarówno w celach profilaktycznych, jak i wtedy, gdy już dopadnie nas infekcja. Samo przygotowanie mleka z kwiatami bzu czarnego nie jest skomplikowane, a składniki tej mikstury w pewnych sytuacjach mogą mieć zbawienny wpływ na organizm. Jak zrobić mleko z kwiatami bzu czarnego i jak je stosować, by uzyskać najlepsze efekty?

Mleko z kwiatami bzu czarnego na przeziębienie to sposób stosowany przez lata przez zwolenników medycyny ludowej – obecnie jednak trochę zapomniany, a więc stosowany rzadziej, niż choćby nadal popularne mleko z miodem i masłem.

Tymczasem mleko z kwiatami bzu czarnego ma niezwykły smak, a połączenie obu składników – zbawienny wpływ na organizm. Mikstura ta łączy bowiem i wykorzystuje to, w mleku i kwiatach bzu czarnego najlepsze. Można ją stosować zarówno profilaktycznie – gdy czujesz, że „coś cię łapie” – jak i w trakcie przeziębienia, bo wtedy mleko z kwiatami bzu czarnego łagodzi uciążliwe objawy i przyspiesza powrót do zdrowia.

Mleko z kwiatami bzu czarnego – przygotowanie i sposób stosowania

Przygotowanie mleka z kwiatami bzu czarnego na przeziębienie jest proste i zajmie kilkanaście minut.

Składniki:

  • 1,5 łyżeczki suszu z kwiatów bzu czarnego
  • 1 szklanka mleka
  • 1 łyżeczka miodu pszczelego

Przygotowanie:

  • zagotuj mleko
  • wrzącym mlekiem zalej susz z kwiatów bzu czarnego
  • zaparzaj pod przykryciem przez 15 minut, następnie odcedź
  • gdy mikstura przestygnie, dodaj miód i zamieszaj.

Mleko z kwiatami bzu czarnego można pić codziennie, najlepiej przed snem – ciepły (nie gorący) napój należy popijać małymi łykami.

źródło: poradnikzdrowie.pl