Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ozorków Powiat zgierski Temat główny Warto przeczytać

Mieszkańcy są zaniepokojeni. Czy wytną wszystkie drzewa?

Już wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Listopadowej w Ozorkowie. W planach jest m.in. wycięcie sporej liczby drzew. Magistrat zapewnia jednak, że nasadzone zostaną nowe drzewa.

Nie wiadomo jeszcze, czy wszystkie drzewa wzdłuż Listopadowej będą do wycięcia. Na pewno usunięte zostaną te, które deformują chodnik. Inwestycja – ja twierdzi urząd miasta – wpłynie znacznie na poprawę estetyki w tej części Ozorkowa.

Rewitalizację ulicy podzielono na dwa etapy; I to przebudowa na odcinku od Żwirki do Mickiewicza, która rozpocznie się w najbliższych tygodniach, II etap – odcinek między Mickiewicza i placem Jana Pawła II. Obecnie opracowywany jest projekt przebudowy tego odcinka.

Modernizacja Listopadowej obejmie remont jezdni, wykonanie kanalizacji deszczowej, ułożenie nowych krawężników, chodników i zjazdów do posesji z kostki brukowej, wymianę oświetlenia ulicznego i przyłączy elektrycznych, pielęgnację i rekultywację trawników, wymianę drzew wzdłuż jezdni, utworzenie kilkunastu miejsc postojowych, przebudowanie studni artezyjskiej, ustawienie kilkunastu stylizowanych ławek i koszy na śmieci na odcinku od placu JPII do Mickiewicza, zainstalowanie stylizowanych latarni na odcinku od placu JPII do Mickiewicza, podobnych do tych stojących na placu.

Szacunkowy koszt inwestycji na chwilę obecną to 4,4 mln zł (oba odcinki Listopadowej). Finansowanie: z UE w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego, z budżetu Ozorkowa i budżetu państwa z Funduszu Inwestycji Samorządowych.